Yearly Archive 24. 8. 2021

Informace před aplikací pijavic

Při terapii pijavicemi tak trošku záleží na „náladě“ pijavic a mnoha dalších faktorech. Přeci jen – náš terapeutický pomocník je zkrátka zvíře a ne nástroj.

Aby terapie proběhla úspěšně, je nutné ze strany ošetřovaného dodržet několik důležitých zásad:

🐍 Dva dny před terapií se nemýt parfémovanými gely a mýdly.

🐍 Dva dny před terapií neaplikovat na místo přiložení pijavic masti, krémy, parfémy. Pijavičky nemají rády chemické vůně. Poslední koupel před terapií je nutná opravdu pouze vodou.
🐍 Před terapií nekuřte! Pijavičky nemají rády ani pach cigaret. Platí i pro iqos a jiné alternativy.
🐍 Před terapií nepijte alkohol. Pijavičky nemají rády ani pach alkoholu.

Přestože jako soubor opatření před terapií vypadá spíše jako přijímací ceremoniál do kláštera vězte, že pijavice jsou sice jen kroužkovci, ale velmi vnímavé a vybíravé. Jo a abych nezapomněla, taky trošku záleží na počasí. Třeba před bouřkou a nebo při změnách tlaku nebývají úplně při náladě. Ale to už neovlivníme 🙂.

Zuzana Wildmannová, DiS., DoTh.

soukromý veterinární technik- fyzioterapeut

akreditovaný lektor první pomoci

Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví

Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat (43-001-R)

akreditovaný hirudoterapeut

zdravotnický záchranář

Vystudovala jsem Střední odbornou školu veterinární a zemědělskou v oboru Veterinární technik. Následovalo studium na VFU v Brně, které jsem nedokončila. U zvířat jsem ale profesně zůstala a začala se věnovat fyzioterapii pro zvířata. Moje první cesta začala u Dornovy metody, které se intenzivně věnuji a v září 2016 jsem se stala  doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata. Věnuji se Osteodynamice (Dornově metodě) pro lidi a hirudoterapii pro lidi i zvířata. V  říjnu 2016 jsem se registrovala jako soukromý veterinární technik – fyzioterapeut u Krajské veterinární správy pro Karlovarský kraj v Karlových Varech. V roce 2022 jsem úspěšně absolvovala zkoušku profesní kvalifikace Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat (43-001-R) a stala se tak oficiálním fyzioterapeutem pro psy a malá zvířata.

Jsem akreditovaným lektorem první pomoci a autorkou projektu PRVNÍ POMOC PRO PSY .

Jako lektor působím také v Institutu zdraví zvířat a moje semináře první pomoci pro psy jsou povinným blokem vzdělávacího systému v tomto institutu.

V roce 2022 jsem ukončila studium na Vyšší odborné škole zdravotnické v Praze a stala se tak zdravotnickým záchranářem. Momentálně působím jako záchranář na urgentním příjmu v pražské nemocnici na částečný úvazek.

Jsem majitelkou tří psů- šestnáctiletého belgického ovčáka, ročního belgického ovčáka a čtyřleté stafbulky.